Відділ освіти Маньківської РДА - Іваньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів


Четвер, 23.03.2017, 03:18
Вітаю Вас Гість | RSS
  Відділ освіти Маньківської районної державної адміністрації
Головна Іваньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівРеєстраціяВхід
Меню сайту
Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Хто на сайті

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання
Форма входу
Іваньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
 

 
20132. вул. Леніна, 6, с. Іваньки, Маньківський район
Телефони: 32-3-92, 32-3-59
e-mail: ivanky_sk@ukr.net
Директор школи: Кондратюк Валентин Михайлович
 

 
 
Кількість вчителів – 33
Кількість класів – 14
Кількість учнів – 247
 
     До 1910 року в селі Іваньки працювала церковно-приходська школа. Школа поміщалась в звичайній селянській хаті, яка була вкрита черепицею без підлоги. Хата мала дві кімнати і сіни. Одна половина хати здавалась під квартиру регенту церковного хору, а в другій половині була велика класна кімната, де навчалось 30-35 учнів 1-3 класу. Учнів навчали читати, писати і чотири дії арифметики . На цьому для більшості дітей наука закінчувалась. Майже десять років навчав цієї грамоти дітей дяк Любанський і священик      Степан Татієвський. Священик був основним вихователем трьох класів.
Пізніше, десь в 1906 році, була прислана учителька, яка замінила Любанського. Але здібні учні, сини заможних селян, які бажали підвищувати освіту йшли в гімназію в с. Шавулиху , тепер Тальнівського району, а деякі підвищували свою освіту в м. Умані. Наприкінці ХІХ ст. і початку ХХ ст. в с. Іваньки виникли промислові підприємства. Так у 1898 році збудовано цукровий завод. На початку ХХ століття побудували спиртовий завод. Ці підприємства потребували грамотних кадрів. Службовців в контори, робітників, які вміли б працювати на апаратах в заводах, робітників, які б знали технологічний процес виробітку цукру та спирту.
     Це стало причиною того, що власники підприємств і заможна частина селян, підняли клопотання перед земством відкрити в с. Іваньки двокласне реальне земське училище. Такий дозвіл земство дало , і в 1907 році почало будувати приміщення двокласного училища. Щоб мати контингент учнів в старші класи двокласного училища було відізвано 9 учнів з гімназії с. Шавулиха у 1908 році і організовано навчання в с. Іваньки. Класні приміщення найняли в будинку багатого торговця бакалейними товарами єврея Нуто Шпіра ( на місці цього будинку був сільмаг, а тепер кафе "Ассоль”).
     Будівництво приміщення двокласного училища закінчено до осені 1910 року, в цьому ж році організовано перший набір учнів. За п”ять років навчання в двокласному училищі учні одержували неповну середню освіту. Їх навчали 5 учителів та сільський священик. Навчання велось виключно на російській мові.
В училищі навчалось щорічно 80-110 дітей. Церковно-приходська школа перестала існувати в 1912 році. Великі зміни відбулись в навчальній програмі в 1918 році, коли двокласне училище було перейменоване у вищепочаткову школу .
     Навчання у вищепочатковій школі уже проводилось на українській мові. В програму введено вивчення української мови та літератури, продовжено термін навчання до шести років. Це був дуже тяжкий час. Учительських кадрів було зовсім мало.
З 1918 р. по 1923 р. в селі часто мінялася влада. Вчителі, що одержували зарплату при одній владі, не могли нічого купити , коли заступила інша влада. А були такі часи, коли на місяць влада мінялась два-три, а то й більше разів і вчителі зовсім не одержували зарплати, городів вчителі не мали. Такий стан приводив до дуже тяжкого матеріального становища . Великі труднощі вчителі переживали не тільки із-за тяжких матеріальних умов, важко було навчати учнів у класах. В школі було 180-200 учнів. підручників було з окремих предметів два-три на клас. Навчальні програми протягом року мінялись та підручники не відповідали програмам, більшість їх була насичена статтями і оповіданнями, що вихваляли буржуазну націоналістичну ідеологію.
     Тільки завдяки мудрій політиці комуністичної партії вдалося розгромити націоналістичні прошарки української буржуазії на ідеологічному фронті. Забезпечити школу кадрами учителів і створити умови для навчання та виховання в радянській школі.
В Іваньківській вищепочатковій школі педколектив складався з 9 осіб. Кращі вчителі були Сухомуд Олекса Іванович, Гармаш Роман Мінич, Тезарніцький Петро Іванович та ін. Вони користувались великим авторитетом серед населення , приймали активну участь в громадському житті села.
В 1924 році вищепочаткова школи перейменована в трудову школу. Тут уже було організовано семирічне навчання. Пізніше створені піонерські та комсомольські організації. Це був період пошуків методів форм навчання та виховання учнів. Так, наприклад, і з початку організації трудової семирічної школи був введений бригадний метод навчання. Учні класу розподілені на 5-6 бригад. Кожна бригада самостійно опрацьовувала задану тему і готувала одну письмову роботу. Кожна бригада колективно вирішувала задану задачу або приклади. Після перевірки бригадної роботи всім членам бригади виставлялась оцінка за успішність у навчанні. Звичайно, міцних знань для учнів такий метод не давав, і його замінив індивідуальний облік знань, удосконалювались програми, організовувалась краще виховна робота.
     У 1927 році трудова школа була переорганізована у фабрично-заводську семирічну школу . В навчальну програму були введені нові предмети: технологія виробництва цукру та підготовка слюсарів і столярів. По цих предметах навчання проводилось в майстернях на території заводу. Комплектувався контингент учнів з мікрорайону сіл Іваньки, Полківниче, Тимошівка. Але були по два-три учні із сіл Крачківки, Юрполя, Чорної Кам”янки, Паланочки.
     Всього налічувалось 360-380 учнів. Випущено із 7-го класу 25-30 учнів. Педагогічний колектив складався із 16 осіб. Кращі вчителі, які проявили себе на педагогічній роботі, були : Остроушко Ганна Самійлівна, Бухенко Тамара Федорівна, Холодна Тетяна Семенівна, Терещенко Карпо Лукич.
    В 1938 році громадяни с. Іваньки підняли клопотання перед радянськими органами про відкриття в селі середньої школи. Середню школу було відкрито в 1939 р. Спочатку набрано учнів лише у 8-й клас. Кількість учнів зросла до 400 осіб. А кількість учителів в педколективі числилось 24. 
    Перший директор школи – циган Каракоша Михайло Омельянович , ніякого предмету не викладав , його дружина Марія Іванівна – учитель української мови і літератури.
В 1941 р. в Іваньківській прогресивній середній школі учні закінчили 9-й клас. Коли ж в червні місяці розпочалась війна з німецько-фашистськими загарбниками, школа перестала існувати в с. Іваньки. З 7 на 8 березня 1944 року наше село було звільнено радянською армією від фашистських загарбників.
     У вересні цього ж 1944 року була відкрита Іваньківська неповна середня школа із семирічним навчанням. У 1947 році громадяни села на своїх зборах вдруге підняли клопотання перед районними партійними радянськими органами про відкриття середньої школи.
     І в 1948 році вдруге була відкрита середня школа . Внаслідок наполегливої праці учителів із населенням села по роз”ясненню закону про загальнообов”язкове навчання кількість учнів з року в рік зростала. Уже в 1963 році кількість учнів зросла до 600 осіб. Шкільне приміщення , яке побудувало ще земство, та тимчасові приміщення, де поміщалась сільська рада , приміщення на чотири класних кімнати, тимчасово відпущена для школи на території цукрового заводу, ледве забезпечили навчання учнів у дві зміни.
Громадяни села Іваньки ще в 1962 році підняли клопотання перед районними партійними організаціями побудувати нове шкільне приміщення. Будівництво було дозволено. Колгосп ім. Островського асигнував 90 тис. крб. І в 1963 році будівництво школи розпочалось. Здано школу в експлуатацію в 1966 р.
     Шкільне приміщення мало 12 класних кімнат, спортзал. В 1966 році в Іваньківській середній школі числилось 705 учнів. кількість членів педагогічного колективу зросла до 40 осіб.

         Зараз це сучасний навчальний заклад – Іваньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

На сьогодні для здобуття обов’язкової початкової, базової та повної середньої освіти в нашій школі створені всі необхідні умови:

  •  Досвідчений, кваліфікований педагогічний колектив.
  • Сучасна матеріально-технічна база.
  • Запроваджено профільне навчання (біотехнологічний та філологічний профілі).
  • Педагогічний колектив поступово готується до запровадження єдиного інформаційно-освітнього простору школи тощо.

У школі реалізується інноваційний підхід до створення сучасної матеріальної бази.

   

 Ми маємо  24 затишних, естетично оформлених затишних кабінетів, 2 комп’ютерні класи, кабінет інтерактивних технологій із сучасним мультимедійним обладнанням, великий актовий зал, 2 спортивних зали, бібліотеку, їдальню,  кабінет соціально-психологічної служби, кабінет медичної сестри, працюємо над створенням  методичного кабінету, що відповідає сучасним вимогам.

Педагогічний колектив школи працює над проблемою : «Розвиток творчих здібностей учнів через поліпшення компетентності педагогів».

В школі навчається  292 учні, для яких працює 18 факультативів та курсів за вибором для учнів 5 – 11 класів (охоплено 137 учнів) та 7 курсів за вибором для молодших школярів (охоплені всі учні початкової ланки). У закладі працює 15 гуртків , які розвивають різнобічні здібності і обдарування учнів ( науково-дослідницькі, комунікативні, творчі та образотворчі, літературні, музичні). Активно і творчо працюють діти у гуртках «Малюю світ», «Хоровий», «Дивовижний бісер», «Казковий світ театру», спортивних секціях та інших гуртках. Всього гуртковою роботою охоплено 189 (260) учнів. Особливо хочеться відзначити роботу гуртка «Кроки в журналістику», результатом роботи якого є шкільна щомісячна газета «Скріпка», яка є трибуною для вчителів, дітей та літописом основних шкільних подій.

Кожного року учні нашої школи посідають призові місця в ІІ та ІІІ турах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін та І і ІІ етапах конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів – членів МАН, учні нашої школи є учасниками та призерами Міжнародних та Всеукраїнських інтелектуальних, інтерактивних конкурсів «Кенгуру» (математика), «Левеня» (фізика), «Колосок» та «Смішний колосок» (природничі науки),  «Лелека» (історія), ім..Петра Яцика, та Т.Г. Шевченка (українська мова), понад 20 творчих конкурсів, спортивних змагань.

У нашій школі працює 34 педагоги. Серед них вчителі: вищої категорії та старший вчитель  - 3, вищої категорії – 6, першої категорії – 18, другої категорії – 3 та спеціалістів – 4. Більшість працівників школи – 99,7% - це спеціалісти з вищою освітою, один педагог має середню спеціальну освіту. За віком переважають учителі від 30 до 50 років, які мають педагогічний стаж роботи понад 10 років. Але працюють у школі й молоді вчителі, з яких формуються педагогічні кадри для школи майбутнього.

Особистий приклад учителя в усьому  (у ставленні до справи, дітей, уміння поважати та в міру вимагати й допомагати) – невідємна якість компетентних професіоналів, якими, в переважній більшості, є педагоги нашої школи .Вони є  постійними учасниками та переможцями районної виставки ППД «Освіта Маньківщини» та обласної «Освіта Черкащини», яскраво представляють свої напрацювання та здобутки на конкурсі «Учитель року», приймають активну участь у роботі науково теоретичних конференцій, інтернет семінарів тощо.

З метою формування поваги до інших культур і народів у наших вихованців, готовності до ділового співробітництва і взаємодії, навчання вільного спілкування з представниками англомовних країн школа розпочала співпрацю з Корпусом Миру. З грудня 2010 року в школі працює доброволець Корпусу Миру Мередіт Мейнард.

 

 

Маньківка 
[02.04.2012]
Перший етап Національного Кубку шкільного футболу ЄВРО – 2012 (0)
[02.04.2012]
Атестація педагогічних працівників ДНЗ району (0)
[04.04.2012]
Іваньківчани, так тримати! (0)
[06.04.2012]
Огляд-конкурс дитячої художньої творчості «Грайлива веселка» (0)
[06.04.2012]
Семінар-практикум шкільних бібліотекарів (0)
М@ньківк@ 2017
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz