Понеділок, 19.11.2018, 12:22
Вітаю Вас Гість
 
Головна FAQРеєстраціяВхід
Меню сайту
  Хто на сайті

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Корисні посилання
  Форма входу
  Головна » FAQ [ Додати питання ]

  Ласкаво просимо до розділу Юридична консультація !

  У цьому розділі Ви зможете отримати юридичну консультацію з питань, що стосуються нормативно-правового забезпечення діяльності навчальних закладів.

  Я отримав матеріальну допомогу як молодий спеціаліст, що буде якщо я виріщив змінити місце роботи. буду працювати в школі але не Черкаської області, які саннкції на мене накладаються. Дякую за відповідь

  Відповідь:

     Відповідно до п.8 Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів у 2009 році затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07.09.2009 № 827 у разі відмови випускника без поважних причин приступити до роботи за призначенням, звільнення його з ініціативи адміністрації за порушення трудової дисципліни, звільнення за власним бажанням протягом трьох років від початку роботи у загальноосвітньому та професійно-технічному навчальному закладі отримувач допомоги зобов'язаний повернути суму фактично одержаної допомоги у вищий навчальний заклад, де була здійснена виплата.

  Отже, враховуючи той факт, що виплата допомоги була здійсненна вищим навчальним закладом, а також з метою уникнення повернення зазначених коштів рекомендую Вам звернутись з даним питанням до навчального закладу, в якому Ви навчалися.

  За скільки років (і чи підряд) нараховується сума пенсії за вислугою років?
  Відповідь:

  Згідно з частиною 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років і які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
  До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зазначеним особам пенсії призначають за нормами цього закону в разі наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення» (не менше 25 років).
  У цьому випадку розміри пенсій визначають відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
  Щодо кількості років, за які нараховується сума пенсії за вислугу років повідомляю, що згідно частини 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.