Четвер, 09.05.2024, 14:35
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна БлогРеєстраціяВхід
Меню сайту
    Календар
    «  Листопад 2013  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
        123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    252627282930
    Хто на сайті

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Корисні посилання
    Форма входу
    Головна » 2013 » Листопад » 7 » Правовий турнір «Діти та їх права»
    18:49
    Правовий турнір «Діти та їх права»

    Правовий турнір «Діти та їх права»

                                                                 Підготував вчитель Дзензелівської ЗОШ І-ІІІ ст.

    Бондар С.С.

    Ведуча оголошує тему гри та повідомляє, що вона приурочена відзначенню чергової річниці схвалення Генеральною асамблеєю ООН Конвенції про права дитини – 20 листопада 1989 року. (Вона набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року)

    Формуються дві команди з учнів 8 і 9 класів. Діти обирають капітана та назву своїй команді. Після чого надається

    Слово для привітання кожній команді.

    Ведуча представляє командам компетентне журі, до складу якого входять учні школи, переможці та учасники олімпіад з основ правознавства та історії.

     І Конкурс «Бліц-розминка»

    Ведуча оголошує для команд запитання загального характеру. Вартість однієї правильної відповіді – 1 бал. Якщо команда, яка першою зголосилась відповісти, помиляється, можливість відповісти отримує її суперник.

    1.      Основний Закон держави. (Конституція)

    2.      «Конституція» у перекладі з латинської мови. (Устрій, установлюю)

    3.      Скажіть давньогрецькою мовою «Влада народу». (Демократія)

    4.      Універсальна політична форма організації суспільства.(Держава)

    5.      Основне і невідємне право людини. (На життя)

    6.      Вищий ступінь розвитку живих організмів на Землі. (Людина)

    7.      Основне джерело права України. (Нормативно-правовий акт)

    8.      Перша Конституція в Україні. (1710р., Конституція Пилипа Орлика – «Конституція прав і свобод Запорізького війська»)

    9.      Коли була прийнята декларація про державний суверенітет України? (16 липня 1990р.)

    10.   Коли  відбувся «Акт Злуки ЗУНР і УНР в єдину державу»? (22 січня 1919 р.)

    ІІ конкурс «Правове дерево»

    (На дошці намальоване дерево.)

    Завдання: командам за 1 хвилину потрібно «створити правове дерево». Для цього команди обирають колір листя дерева (синій, зелений). Ведуча задає питання одній команді з варіантами відповідей, командам треба вибрати правильний варіант відповіді, якщо одна з команд неправильно відповіла – друга має шанс відповісти правильно. За кожен правильний варіант команди мають змогу прикріпити свій листочок на дерево. По закінченню підраховується кількість правильних відповідей. За правильну відповідь – 1 бал.

    1.      До державної символіки не належить : 1.Державний прапор; 2. Державний гімн;  3. Державний герб; 4. Державна мова.

    2.      Різновид монархії, в якій влада монарха обожнюється, а він визнається божеством : 1. Парламентська монархія; 2. Деспотична монархія;  3. Дуалістична монархія; 4. Теократична монархія.

    3.      Система правових норм, які мають загальнообов’язковий характер, встановлюються та охороняються державою : 1. Право; 2. Державний апарат; 3. Влада; 4. Орган держави.

    4.      Який із термінів не відноситься до джерел права? :  1. Правовий звичай; 2. Юридичний прецендент; 3. Нормативно-правовий акт; 4. Злочини.

    5.      Що не належить до структури норми права? : 1. Гіпотеза; 2. Арешт; 3. Санкція; ;. Диспозиція.

    6.      Основний закон держави, що має вищу юридичну силу – це : 1. Постанова;  2. Закон;  3. Конституція; 4. Наказ.

    7.      Якої форми не передбачає визначення правової норми? : 1. Граматичної. 2. Систематичної. 3. Умовної. 4. Буквальної.

    8.      Політична свобода нації, її територіальна, мовна, культурна самостійність,повноправність у самовизначенні й формуванні власної держави – це : 1. Національний суверенітет. 2. Народний суверенітет. 3. Державний суверенітет. 4. Регіональний суверенітет.

    9.      Конкретні життєві обставини, які є підставою для виникнення, зміни та припинення правовідносин :  1. Норми права. 2. Правопорушення. 3.Проступок. 4. Юридичний факт.

    10.   Громадянство України не може набути особа, яка : 1. Безперервно проживає на території України протягом останніх п’яти  років. 2. Була засуджена в Україні до позбавлення волі за скоєння тяжкого злочину, з якої знята судимість. 3. Має громадянство іншої держави.  4. Вчинила на території іншої держави діяння, яке визвано законодавством України злочином.

     ІІІ конкурс «Домашнє завдання»

                Напередодні команди отримали домашнє завдання : написати «Декларацію прав і свобод класу». Команди виступають зі своїм варіантом «Декларації». Журі колегіально приймає рішення про встановлення оцінки. Найвища оцінка – 7 балів. (Враховується і зміст, і форма написання «Декларації прав і свобод класу».)

     ІV конкурс «Гра з ведучою»

                Ведуча дає запитання обом командам. На роздуми – 1 хвилина. Першою відповідає команда, яка веде у рахунку. У випадку помилкової відповіді право на відповідь отримує суперник. «Вартість» правильної відповіді – 5 балів.

    1.  Хто згідно міжнародно-правових стандартів та законодавства України вважається дитиною? (Кожна людська істота, яка не досягла 18-річного віку, якщо за законом, стосовно цієї дитини, вона не досягає повноліття раніше).

    2.  Вам 15 років і ви вирішили заснувати молодіжну організацію «Прихильників ванільно-полуничного морозива». Чи маєте ви на це право? (Так. Закон України «Про обєднання громадян»).

    3.  Коли в Україні було вперше закріплено право на освіту? (1937 р. Конституція УРСР.)

    4.  Ви вирішили вступити до навчального закладу. Якими документами вам слід поцікавитися, щоб не було порушено ваше право на освіту, щоб упевнитися у тому, що вибір не буде помилковим, а після багатьох років навчання ви не залишитеся з документом про освіту, яке ніхто не визнає? (Наявність та зміст ліцензії про те, кого має право готувати цей навчальний заклад і за яким спеціальностями.)

      V конкурс капітанів

                 Капітани команд обмінюються запитаннями. За вірну відповідь капітан «заробляє» 3 бали у скарбничку команди. Капітани задають по одному запитанню.

     Підведення підсумків гри.

                Після завершення останнього конкурсу ведуча надає слово журі. Члени журі можуть висловити свої враження від гри. Голова журі оголошує загальні підсумки гри та вітає команду-переможця.

     

     

     

    Категорія: Виховна робота | Переглядів: 1148 | Додав: SmP